Tradycyjny nie znaczy nudny.

December 29, 2016

 

Tradycja nie rzadko mylona jest z nie co dosadniej formułowanym konserwatyzmem. Jedno i drugie może, mimo wszystko być bardzo ciekawe, ba nawet twórcze.

Spotykając się z gośćmi restauracji, która za równo w menu jak i wystroju należy do absolutnie tradycyjnych miejsc, posiadłam niezwykłą wiedzę, która wciąż mnie inspiruje.

Cza Świąt Bożego Narodzenia w kulturze polskiej jest niezwykłym , choć nie zawsze wiąże się to z duchowym przeżywaniem. Są jednak ludzie dla których ta magia jest czymś więcej niż suto zastawionym stołem. Są ludzie dla których ten czas to potrzeba dzielenia się z potrzebującymi. Są ludzie dla których nie ważne gdzie , nie ważne jak ale ważne żeby podarować innym aurę Świąt Bożego Narodzenia. 

Jesteśmy bardzo dumni, że udaje utrzymać się tradycyjny ton U Przyjaciół, ale mamy również świadomość, że bez Tych Owych ludzi nie byłoby magii tego miejsca. Tegoroczny  "Dzień rodzinnego kolędowania", absolutnie przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Pomysł aby połączyć śpiewanie kolęd z dziećmi wraz ze zbiórką prezentów dla najbardziej potrzebujących, był jednym z najważniejszych jaki padł U Przyjaciół. Niby oczywista tradycja , która niestety zanika w domach, stała się w skromnych progach U Przyjaciół magicznym, tradycyjnym wydarzeniem, które będziemy corocznie celebrować z naszymi gośćmi.

Ale to co najbardziej cieszy i zadziwia to radość najmłodszych uczestników, którzy otrzymując zwykły dyplom w podziękowaniu cieszą się niekłamanie i przeżywają coś wyjątkowego, coś co każde dziecko przeżyć musi.

 

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Tradycyjny nie znaczy nudny.

December 29, 2016

1/1
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2013 by Uprzyjaciol.com.pl

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus